Anasayfa Hakkımızda Kadromuz Kredi Koşulları Mevzuat Foto Galeri İletişim

 KOOPERATİF HABERLER

SÖNMEZYILDIZ ‘A  BÖLGE BİRLİĞİNDE GÜVEN TAM

Darica Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet kooperatifi başkanı Kaplan SÖNMEZYILDIZ , Marmara Bölge Birliğinin seçimli genel kurulunda Marmara Bölge Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine  seçildi.

Bursa’da yapılan kongre de konuşan Şarlı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Marmara Bölge Birliği olarak, esnaf ve sanatkara geçen yıl 41 kooperatif aracılığıyla 140 milyon liralık kredi kullandırıldığını söyledi.

Bursa, Bilecik, Kütahya, Kocaeli, Yalova ve Bandırma’yı da kapsayan 41 kooperatifin bağlı olduğu Marmara Bölge Birliği’nin genel kurulu geniş katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurul’da konuşan Bahri Şarlı, 41 kooperatif aracılığıyla 2010 yılı sonu itibarıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan 263 milyon 213 bin liralık kredinin geçen yıl rekor düzeyde arttığını ifade etti. Şarlı, ’’Esnaf ve sanatkarımıza kullandırılan kredi geçen yıl 140 milyon lira artarak, 61 yıllık sürede 403 milyon liraya ulaştı. Yani Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı’’ dedi.
TESKOMB Marmara Bölge Birliği’nin yapılan genel kuruluna tek aday olarak giren Bahri Şarlı, güven tazelerken, . Birliğin yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Bahri Şarlı, Murat Özkarayurt, Hasan Öke, Enver Erdoğan, Faruk Demir, Halit Gölcan, Niyazi Güler, Kaplan Sönmez Yıldız, İrfan Derici, Hüseyin Tunçer.
 

 

Kurumsal Bilgiler

Genel Kurul Videoları

Kredi Faiz Oranları

Esnaf olma şartları

Ustalık Belgesi

Mesleki oda kuruluşu

Federasyon Adresleri

Önemli Linkler

İşyeri açarken istenilen belgeler